tło

Marketing sieciowy – dlaczego warto?

Obiło Ci się kiedyś o uszy stwierdzenie “dochód pasywny”? Masz wśród znajomych osoby, które regularnie promują produkty różnych marek w swoich mediach społecznościowych? Przeglądając oferty pracy, bardzo często natrafiasz na ogłoszenia branży MLM? Nic w tym dziwnego, bowiem rynek marketingu sieciowego od wielu lat rozwija się bardzo intensywnie, osiągając z roku na rok coraz to wyższe wartości. Na czym polega network marketing oraz dlaczego warto w oparciu o niego budować swój biznes? Sprawdź sam, zapoznając się z nowym artykułem na naszym blogu!

Network marketing MLM – w jaki sposób funkcjonuje?

Network marketing zwany jest również sieciowym lub wielopoziomowym i polega na tym, że pracując w ramach MLM, promuje się produkty wybranej firmy (wśród znajomych, w Internecie, w innych miejscach, gdzie można pozyskać potencjalnych klientów), działając jako dystrybutor, a za każdy sprzedany produkt otrzymuje się prowizję od przedsiębiorstwa. Konkretne osoby działają w ramach zespołów, które mogą się rozwijać – pozyskując nowych klientów w formie wielopoziomowej i nieustannie zwiększając swój dochód pasywny.

Marketing sieciowy – biznes relacji

Marzysz o prowadzeniu własnego biznesu, ale bez konieczności ponoszenia dużej ilości kosztów na start (a później także stałych), ryzyka finansowego, zbędnej biurokracji, zatrudniania osób do pomocy? Marketing sieciowy właśnie na to Ci pozwoli! Będziesz budował swoją “firmę” poprzez networking – nawiązywanie relacji z klientami oraz partnerami biznesowymi (tworzenie sieci kontaktów), którzy zainteresują się promowanymi przez Ciebie produktami znanej marki. Taka praca pozwoli Ci się rozwinąć w niesamowity sposób, polepszając Twoje umiejętności miękkie. Co więcej, nie musisz posiadać wykształcenia, by zarabiać w taki sposób – działania w ramach MLM możesz się nauczyć, korzystając z oferowanych kursów oraz szkoleń. Każdy może więc zapewnić sobie dochód pasywny, zwłaszcza gdy firma, na której sukces się pracuje, gwarantuje stałą pomoc liderów i innych osób.

Dla wielu osób bardzo istotna jest też elastyczność jako kolejna zaleta MLM – marketing sieciowy pozwala pracować w takim wymiarze czasu, jaki odpowiada każdej indywidualnej osobie. Tylko od Ciebie zależy, ile godzin poświęcisz na promocję produktów firmy i jaki dzięki temu otrzymasz dochód (czyli zarobki są wprost proporcjonalne do Twojego zaangażowania). Możesz zacząć i zrezygnować w dowolnym momencie – zgodnie z własnymi potrzebami, a także łączyć to zajęcie z pracą na etacie czy innymi obowiązkami, traktując jako dodatkowe źródło zarobku.

Biznes sieciowego MLM – dlaczego warto budować swój network?

Wymienione cechy to tylko niektóre z zalet network marketingu! Ich lista może się wydłużyć zgodnie z tym, w jaki sposób zdecydujesz się budować swój biznes – każdy bowiem wyciąga z takiej formy zarobkowania coś innego. Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej kariery w branży MLM, możesz liczyć na nasze wsparcie – proponujemy Ci liczne kursy, warsztaty, eBooki czy webinary, z których nauczysz się podstawowych zasad biznesu networkingowego, dowiesz się, jak skutecznie prowadzić profile w mediach społecznościowych czy odkryjesz sposoby rekrutowania. Wszystko po to, by zbudować Twój sukces!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments